KLASYFIKAKCJA PUCHARU POLSKI DRYLAND oraz REGULAMIN ELIMINACJI DO MISTRZOSTW POLSKI W SEZONIE 2005/2006
Wiceprezes ds sportu Tomasz Radłowski informuje i przypomina zawodnikom, że w Mistrzostwach Polski obowiązuje dwustopniowy system eliminacji.
1. Podsumowanie Pucharu Polski Dryland (oprócz canicrossu) odbędzie się w Łodzi-Arturówku 8-9 kwietnia 2006 po zakończeniu zawodów .
2. Podstawą klasyfikacji w poszczególnych klasach, w myśl zasady 50% + 1 jest start zawodników:
a) klasy A, B i C : 3 najlepsze starty z 5 wyścigów (Myślęcinek, Baranowo, Sobótka, Lubliniec, Łódź)
b) klasy D i bikejoring : 4 najlepsze starty z 6 wyścigów (Lubieszów, Myślęcinek, Baranowo, Sobótka, Lubliniec, Łódź- Arturówek)
3. Podsumowanie Pucharu Polski Dryland w Canicrossie odbędzie się w Wejherowie 29 kwietnia-1 maja 2006 po zakończeniu zawodów.
4. Podstawą klasyfikacji w canicrossie są 4 najlepsze starty z 7 przeprowadzonych zawodów w canicrossie (Lubieszów, Myślęcinek, Baranowo, Sobótka, Lubliniec, , Łódź-Arturówek, Wejherowo).
I etap eliminacji
II etap eliminacji : limit 150 % I dzień
Finał: II dzień, III dzień
DRYLAND
I etap eliminacji:
a) pierwszych 5 zawodników w klasyfikacji Pucharu Polski (przynajmniej trzy wyścigi ukończone)
b) pierwszych 3 zawodników z Mistrzostw Okręgu Południowego
i pierwszych 3 zawodników z Mistrzostw Okręgu Północnego
c) maksymalnie 2 zawodników z „dziką kartą” (WC) *
d) zawodnicy zakwalifikowani do kadry narodowej w poszczególnych klasach, zwolnieni są z preeliminacji.
* o „dzikie karty” (WC) występują kluby dla swoich zawodników do Zarządu PZSPZ
Uwaga!
W przypadku, kiedy nazwiska zawodników z pkt. a) i b) pokrywają się prawo startu w Mistrzostwach Polski nabierają kolejni zawodnicy
w klasyfikacji Pucharu Polski, aż do wyczerpania limitu startowego w danej klasie. Podobnie jak na śniegu obowiązują limity startowe w klasach:
A 6 załóg
B0, B1, B2 po 8 załóg
C0, C1, C2 po 10 załóg
D0, D1, D2 po 12 załóg
bikejoring kobiet 14 osób
bikejoring mężczyzn 14 osób
canicross kobiet 14 osób
canicross mężczyzn 14 osób
W przypadku klas najliczniej reprezentowanych wiceprezes do spraw sportu w porozumieniu z Zarządem PZSPZ może podjąć decyzję o zwiększeniu limitu w danej klasie.
II etap eliminacji : to osiągnięcie maksimum 150% czasu przejazdu najlepszego zawodnika w danej klasie, w pierwszym dniu trzydniowych zawodów Mistrzostw Polski, co kwalifikuje do udziału w finale rozgrywanym drugiego i trzeciego dnia. Łączny czas uzyskany przez zawodnika w trakcie trzydniowych Mistrzostw Polski jest podstawą do klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski.
Tytuł Mistrza Polski przyznaje się wtedy, gdy do finału (II dzień MP) przystąpią przynajmniej trzy załogi w danej klasie startowej.
W przypadku, kiedy w danej klasie II etap eliminacji zalicza mniej niż 3 załogi dopuszcza się uzupełnienie liczby załóg w tej klasie do 3, tzw. „LUCKY LOSER” (L L)*
*„LUCKY LOSER” ( L L)– to zawodnicy, którzy uzyskali w kolejności najlepsze czasy przejazdu z grupy zawodników, przekraczających limit 150% czasu przejazdu najlepszego zawodnika w klasie.
Zawodnicy, którzy nie zakwalifikują się do finału Mistrzostw Polski, mogą kontynuować zawody poza konkursem.*
*„PK” – zawodnik kończący Mistrzostwa Polski poza konkursem.